رویدادهای اخیر
بیانیه انجمن اسلامی در روز دانشجو

بیانیه به مناسبت روز دانشجو

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلَّذینَ امَنوُا وَهاجَرُوا وَجاهَدُوا فی سبیل الله بِاَمْوالِهِمْ وَاَنْفُسِهِمْ اَعْظَمُ دَرَجَهً عِنْدَ الله وَاوُلئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ
«آنان که ایمان آوردند و هجرت کردند و با اموال و جانهای خود درراه خدا جهاد کردند درجه بزرگ‌تری نزد خدا دارند و آن‌ها رستگارند.» (سورۀ توبه/آیۀ ۲۰)

۱۶ آذر ماه در سال ۱۳۳۲ یادآور قیام دانشجویان بصیر و ظلم ستیز و ضد استکباری است. دانشجویانی که سفر معاون رئیس جمهور دولت امپریالیستی آمریکا به ایرانمان را بر نتافتند و خشم و مشت‌های خود را رو به کاخ بیداد نشانه رفتند. سه تن از آنان در خون پاک خود غلتیدند، اما نوشیدن شهد شهادتشان نور بیداری و نماد استکبار ستیزی واقع شد و برای همیشه حرکت‌های سیاسی و اجتماعی دانشجویی را هدفدار کرد.
نقش و مسئولیت دانشجو پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم در زمینه آموزش که مرتبط با فتح قله های علمی می باشد و هم در زمینه ترویج فرهنگ در جامعه که بستر مناسب برای سایر موفقیت ها فراهم می کند؛ خطیر و حساس شده است که علاوه بر بالندگی در زمینه علمی، آموزشی و پژوهشی بایستی نسبت به رویدادها و مناسبات اجتماعی و سیاسی جامعه نیز حساس باشد و مسیر سرنوشت خود و جامعه را با سعی و دوراندیشی هدایت کند.
علم و جنبش نرم افزاری همواره با تمام وجود دانشجوی ایرانی را مجهز به نگرش دشمن شناسی کرده که باعث می شود ، رویداد‌ها را به نیکی رصد و تحلیل کرده و در کسوت نقادی عادلانه و اصلاح گر رو به آینده ای روشن قدم بردارد
ما دانشجویان انجمن اسلامی مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی این روز پرشکوه و تاریخ ساز را به همه دانشجویان انقلابی، آگاه و دغدغه مند برای اعتلای ایران اسلامی که ثروت اصلی و مدیران آینده کشور هستند تبریک عرض کرده و از خداوند منان خواستار توفیق علم آموزی و حرکت در جهت فتح قله های موفقیت کشور عزیزمان ایران، هستیم.